Chcesz stworzyć naprawdę niepowtarzalny, a zarazem przytulny klimat w swoim wnętrzu? Zrób to w oryginalny sposób. Obok świeczek z bawełnianym knotem, również świeczki z drewnianym knotem cieszą się w ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem. Pośród kolekcji świec Candela, znajdziesz absolutnie unikatowe egzemplarze świec z drewnianym knotem na każdą okazję. Przyjrzyjmy się, skąd się bierze ich rosnąca popularność.

Świece sojowe z drewnianym knotem

Świeca dla druhny 220 ml Świeca dla druhny 220 ml
Producent: Candela World
Cena: 69,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Czaderska, bo Izerska Czaderska, bo Izerska
Cena: 59,00 zł
szt.
zobacz więcej
Forest and Meadow 240ml Forest and Meadow 240ml
Cena: 89,00 zł
szt.
zobacz więcej
Forest and Meadow 450 ml Forest and Meadow 450 ml
Producent: Candela World
Cena: 119,00 zł
szt.
zobacz więcej
Mulled Wine 240ml Mulled Wine 240ml
Cena: 89,00 zł
szt.
zobacz więcej
Prosecco 240ml Prosecco 240ml
Cena: 89,00 zł
szt.
zobacz więcej
Prosecco 360ml Prosecco 360ml
Cena: 119,00 zł
szt.
zobacz więcej
Świeca dla druhny 360 ml Świeca dla druhny 360 ml
Producent: Candela World
Cena: 99,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Świeca gratulacyjna 220 ml Świeca gratulacyjna 220 ml
Producent: Candela World
Cena: 69,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Świeca gratulacyjna 360 ml Świeca gratulacyjna 360 ml
Producent: Candela World
Cena: 99,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Świeca urodzinowa 360 ml Świeca urodzinowa 360 ml
Producent: Candela World
Cena: 99,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Candy Power 240ml Candy Power 240ml
Cena: 89,00 zł
szt.
zobacz więcej
Candy Power 360ml  Candy Power 360ml
Cena: 119,00 zł
szt.
zobacz więcej
Cranberry & Rose 240ml Cranberry & Rose 240ml
Cena: 89,00 zł
szt.
zobacz więcej
Cranberry & Rose 360ml Cranberry & Rose 360ml
Cena: 119,00 zł
szt.
zobacz więcej
Fig & Blackcurrant 240ml Fig & Blackcurrant 240ml
Cena: 89,00 zł
szt.
zobacz więcej
Fig & Blackcurrant 360ml Fig & Blackcurrant 360ml
Cena: 119,00 zł
szt.
zobacz więcej
Forest Fruit 240ml Forest Fruit 240ml
Cena: 89,00 zł
szt.
zobacz więcej

Świece zapachowe z drewnianym knotem – zalety

Czym właściwie świece zapachowe z drewnianym knotem różnią się od tych tradycyjnych? Otóż, przede wszystkim pierwszą różnicę można zauważyć już parę chwil po odpaleniu świecy, ponieważ drewniane knoty wydają charakterystyczny przyjemny dźwięk podczas spalania się. Odgłos ten łudząco przypomina dźwięki, wydawane przez palące się w kominku drewno, co tworzy niesamowicie ciepłą i domową atmosferę w pomieszczeniu. Jednak nie tylko surowiec knota ma znaczenie – również sam jego kształt ma istotny wpływ na spalanie się świecy. Drewniany knot wykonano w taki sposób, żeby świeczka mogła spalać się czysto i równomiernie. Ponadto przy niedrewnianych knotach w świecy często pojawia się specyficzny otwór w wosku, natomiast w przypadku tych drewnianych, resztki wosku, które zalegają na ściankach świecy, także się stapiają. Warto zauważyć również, że drewno stanowi materiał, dzięki któremu znacznie wcześniej uwalniają się zapachy ze świec zapachowych niż w przypadku innych knotów.

Świeczki z drewnianym knotem – zasady palenia

Zanim się jednak po raz pierwszy odpali świecę z drewnianym knotem, warto zapoznać się z szeregiem podstawowych zasad palenia tego rodzaju świeczek. Dlatego przedstawiamy krótki poradnik prawidłowego użytkowania takich świec:

· Jak długo powinna się palić taka świeczka? Dokładny czas zależeć będzie od rodzaju i wielkości świecy z drewnianym knotem. Jednak najprostszą zasadą jest, aby pierwsze oraz każde kolejne palenie świecy z drewnianym knotem trwało co najmniej tak długo, dopóki wosk nie rozpuści się na całej powierzchni świecy (czyli również na ściankach naczynia). Dzięki temu świeca spali się w równomierny sposób, pozbawiony niechcianego zjawiska tzw. tunelowania.

· A co po paleniu? Chcąc prawidłowo wygasić świecę z drewnianym knotem, nie należy dmuchać na płomień. Powinno się natomiast wygasić świecę poprzez odcięcie jej dostępu powietrza – najłatwiej jest to zrobić, zakrywając płomień.

· Oczywiście przed każdym następnym zapaleniem świeczki z drewnianym knotem, trzeba odpowiednio przyciąć knot (do długości około 3 do 4 milimetrów). Warto w tym celu zaopatrzyć się w specjalistyczny trymer do knotów, który umożliwi łatwe i bezpieczne przycinanie knotów bez ryzyka zabrudzenia powierzchni świeczki. Ponadto knot powinno się przycinać dopiero wówczas, gdy wosk już wystygnie. Jednak w razie pojawienia się zanieczyszczeń, należy je bezwzględnie usunąć przed kolejnym zapaleniem świeczki.

· W trosce o swoje meble, warto zadbać o odpowiednią podstawkę pod świeczkę, ponieważ w trakcie palenia świeca z drewnianym knotem nagrzewa się, przez co mogłaby pozostawić niechciany ślad na powierzchni blatu. Funkcję podstawki może pełnić chociażby przykrywka świeczki.

· Pamiętajmy, żeby nie przenosić świecy, jeżeli nadal się pali bądź wosk jest wciąż w stanie płynnym. Wystarczy poczekać, aż wosk całkowicie zastygnie, a świeczka się ostudzi.

· Ważną zasadą jest również niepalenie świec z drewnianym knotem w miejscach, gdzie jest przeciąg, czyli przy otwartym oknie lub drzwiach, a także przy włączonym wentylatorze.

· Rzecz jasna, każdy rodzaj świecy, nie tylko tych z drewnianym knotem, można palić wyłącznie pod nadzorem. Nie wolno ich pozostawiać w pobliżu dzieci oraz zwierząt.

· Warto mieć na uwadze, że drewniany knot jest bardziej podatny na dymienie. Jednak chcąc zminimalizować jego efekty, można wybrać świece sojowe z drewnianym knotem, ponieważ naturalny wosk roślinny zmniejszy to zjawisko. Podobnie do mniejszego dymienia przyczyni się niepalenie świecy w przeciągu oraz regularne odpowiednie przycinanie jej knota.

W razie dodatkowych pytań, związanych z właściwym paleniem świec z drewnianym knotem, warto skontaktować się z nami – z przyjemnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Świece zapachowe z drewnianym knotem – moc aromatów

Świece zapachowe z drewnianym knotem wprowadzą magiczny klimat do Twojego wnętrza nie tylko ze względu na przytłumiony efekt świetlny, ale również z uwagi na przepiękne zapachy, które uwalniają po zapaleniu ich. Pośród naszej kolekcji przygotowaliśmy rozmaite zapachy: od wytrawnie orzeźwiających, przez przyjemnie słodkie, aż po specjalne kompozycje aromatów, dedykowanych na wyjątkowe okazje. Wszystkie kompozycje zapachowe powstają na bazie naturalnych olejków, przez co nasze produkty są ekologiczne, a aromaty tworzą prawdziwie autentyczną aurę.

Polskie świece sojowe z drewnianym knotem – postaw na rodzimą markę!

Candela to nasza rodzima marka świeczek. Polskie świece sojowe z drewnianym knotem powstają z pasji do tworzenia zrównoważonych ekologicznie rozwiązań do upiększania wnętrz oraz tworzenia w nich magicznej atmosfery. Wykorzystanie sojowego wosku to nasz etycznie motywowany wybór. To nie tylko wegańskie rozwiązanie, ale również bazowanie na naturalnych surowcach sprawia, że nie spalamy szkodliwych substancji. Ponadto czas palenia sojowej świecy jest znacznie dłuższy od palenia tradycyjnej parafinowej świecy, dlatego można dłużej cieszyć się urokiem naszych świeczek w swoim mieszkaniu.

Wszystkie zainteresowane osoby, uprzejmie zachęcamy do zapoznania się z naszą kolekcją świeczek z drewnianymi knotami. Jesteśmy przekonani, że różnorodność naszych produktów pozwoli naszym klientom oraz klientkom odnaleźć świece, przenoszące do unikatowego świata relaksu i odprężenia. Zachowaj je na specjalne okazje lub korzystaj z nich na co dzień i pozwól sobie na chwilę wytchnienia. Zachęcamy do składania zamówień na wybrane świeczki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl